MURATA PV01W100A01M02
MURATA PV01W100A01M02
MURATA PV01W100A01M02
Manufacturer No:
PV01W100A01M02
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
TRIMMER SURFACE MOUNT, Cermet, 10Ohm, 10%,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PV01W100A01M02 Information
  • Type
  • Parameter
  • Surface Mount
  • YES
  • Terminal Shape
  • GULL WING
  • Mounting Feature
  • SURFACE MOUNT
  • Tolerance
  • 10%
  • Number of Terminations
  • 3
  • Termination
  • SMD/SMT
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Resistance
  • 10Ohm
  • Composition
  • Cermet
  • HTS Code
  • Type
  • Parameter
  • Subcategory
  • Variable Resistors
  • Power Rating
  • 250mW
  • Packing Method
  • MAGAZINE
  • Resistor Type
  • TRIMMER
  • Rated Power Dissipation (P)
  • 0.25W
  • Actuator Type
  • SCREW
  • Rated Temperature
  • 85°C