MURATA PRG15BC330MM1RC
MURATA PRG15BC330MM1RC
MURATA PRG15BC330MM1RC
Manufacturer No:
PRG15BC330MM1RC
Description:
PTC RESET FUSE 30V 38MA 0402
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PRG15BC330MM1RC Information
  • Package
  • Tape & Reel (TR),Digi-Reel®,Cut Tape (CT)
  • Voltage - Max
  • 30V
  • Current - Hold (Ih) (Max)
  • 38 mA
  • Current - Trip (It)
  • 73 mA
  • Current - Max
  • 1.2 A
  • Resistance - 25°C (Typ)
  • 33 Ohms
  • Parameter
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
  • 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Thickness (Max)
  • 0.022" (0.55mm)