MURATA PKM22EPH2001
MURATA PKM22EPH2001
MURATA PKM22EPH2001
Manufacturer No:
PKM22EPH2001
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
BUZZER PIEZO 1.5V 22MM TH
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PKM22EPH2001 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • PK
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Obsolete
  • Driver Circuitry
  • Transducer, Externally Driven
  • Input Type
  • Zero-Peak Signal
  • Voltage - Rated
  • 1.5 V
  • Voltage Range
  • 25V (Max)
  • Frequency
  • 2kHz
  • Technology
  • Piezo
  • Type
  • Parameter
  • Operating Mode
  • Ringer
  • Sound Pressure Level (SPL)
  • 75dB @ 1.5V, 10cm
  • Port Location
  • Top
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Mounting Type
  • Through Hole
  • Termination
  • PC Pins
  • Size / Dimension
  • 0.866" Dia (22.00mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.453" (11.50mm)