MURATA PKM17EPPH4002-B0
MURATA PKM17EPPH4002-B0
MURATA PKM17EPPH4002-B0
Manufacturer No:
PKM17EPPH4002-B0
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PKM17EPPH4002-B0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
  • 10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
  • -20°C~70°C
  • Packaging
  • Size / Dimension
  • 0.669Dia 17.00mm
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • PC Pins
  • Max Operating Temperature
  • 70°C
  • Min Operating Temperature
  • -20°C
  • Voltage - Rated
  • 1.5V
  • Frequency
  • 4kHz
  • Operating Mode
  • Single Tone
  • Input Type
  • Zero-Peak Signal
  • Voltage Range
  • 25V Max
  • Self Resonant Frequency
  • 4kHz