MURATA PKM17EPP-2002-B0
MURATA PKM17EPP-2002-B0
MURATA PKM17EPP-2002-B0
Manufacturer No:
PKM17EPP-2002-B0
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
BUZZER PIEZO 3V 17MM TH
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
PKM17EPP-2002-B0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • PK
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Active
  • Driver Circuitry
  • Transducer, Externally Driven
  • Input Type
  • Zero-Peak Signal
  • Voltage - Rated
  • 3 V
  • Frequency
  • 2kHz
  • Technology
  • Piezo
  • Operating Mode
  • Ringer
  • Type
  • Parameter
  • Sound Pressure Level (SPL)
  • 70dB @ 3V, 10cm
  • Port Location
  • Top
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Mounting Type
  • Through Hole
  • Termination
  • PC Pins
  • Size / Dimension
  • 0.669" Dia (17.00mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.406" (10.30mm)