MURATA PKB24SWH3301
MURATA PKB24SWH3301
MURATA PKB24SWH3301
Manufacturer No:
PKB24SWH3301
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
BUZZER PIEZO 24MM FLANGE
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PKB24SWH3301 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • PK
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Obsolete
  • Driver Circuitry
  • Indicator, Internally Driven
  • Input Type
  • DC
  • Voltage Range
  • 3 ~ 20V
  • Frequency
  • 3.3kHz
  • Technology
  • Piezo
  • Operating Mode
  • Continuous
  • Type
  • Parameter
  • Current - Supply
  • 12mA
  • Port Location
  • Top
  • Operating Temperature
  • -20°C ~ 70°C
  • Mounting Type
  • Panel Mount, Flange
  • Termination
  • Wire Leads
  • Size / Dimension
  • 0.945" Dia (24.00mm)
  • Height - Seated (Max)
  • 0.394" (10.00mm)