BORN PESD12VV1BL-N
BORN PESD12VV1BL-N
Manufacturer No:
PESD12VV1BL-N
Manufacturer:
BORN
Package:
Description:
5A@8/20us 24V 120W@8/20us 13.3V Bidirectional 12V DFN1006-2 TVS Diodes ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
PESD12VV1BL-N Information
  • Package
  • DFN1006-2
  • level of protection
  • IEC 61000-4-2;IEC 61000-4-4;IEC 61000-4-5
  • Peak Pulse Current (Ipp)
  • 5A@8/20us
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 500nA
  • Clamping Voltage
  • 24V
  • Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)
  • 120W@8/20us
  • Junction Capacitance
  • 10pF
  • Voltage - Breakdown
  • 13.3V
  • Polarity
  • Bidirectional
  • Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)
  • 12V