ElecSuper PESD12VV1BL-ES
ElecSuper PESD12VV1BL-ES
Manufacturer No:
PESD12VV1BL-ES
Manufacturer:
ElecSuper
Package:
Description:
6A 150W 20V 13.5V Bidirectional 12V DFN1006-2L TVS Diodes RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
PESD12VV1BL-ES Information
  • Package
  • DFN1006-2L
  • level of protection
  • IEC 61000-4-2
  • Peak Pulse Current (Ipp)
  • 6A
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 1uA
  • Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)
  • 150W
  • Clamping Voltage
  • 20V
  • Junction Capacitance
  • 7pF
  • Voltage - Breakdown
  • 13.5V
  • Number of Channels
  • 1
  • Polarity
  • Bidirectional
  • Type
  • Parameter
  • Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)
  • 12V