Tech Public PESD12VL2BT-TP
Tech Public PESD12VL2BT-TP
Manufacturer No:
PESD12VL2BT-TP
Manufacturer:
Tech Public
Package:
Description:
10A@8/20us 300W@8/20us Bidirectional 12V SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PESD12VL2BT-TP Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-23
  • level of protection
  • IEC 61000-4-2;IEC 61000-4-4
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 10nA
  • Peak Pulse Current (Ipp)
  • 10A@8/20us
  • Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)
  • 300W@8/20us
  • Clamping Voltage
  • 15V;24V
  • Junction Capacitance
  • 24pF
  • Number of Channels
  • 2
  • Polarity
  • Bidirectional
  • Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)
  • 12V