MSKSEMI PESD12VL2BT-MS
MSKSEMI PESD12VL2BT-MS
Manufacturer No:
PESD12VL2BT-MS
Manufacturer:
MSKSEMI
Package:
Description:
5A 300W@8/20us 13.3V 12V SOT-23 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
PESD12VL2BT-MS Information
  • Package
  • SOT-23
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 5uA
  • Peak Pulse Current (Ipp)
  • 5A
  • Clamping Voltage
  • 19V;32V
  • Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)
  • 300W@8/20us
  • Junction Capacitance
  • 20pF
  • Voltage - Breakdown
  • 13.3V
  • Operating Temperature
  • -55℃~+125℃
  • Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)
  • 12V