ElecSuper PESD12VL2BT-ES
ElecSuper PESD12VL2BT-ES
Manufacturer No:
PESD12VL2BT-ES
Manufacturer:
ElecSuper
Package:
Description:
12A 450W 37V 13.3V Bidirectional 12V SOT-23 TVS Diodes ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
PESD12VL2BT-ES Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-23
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 1uA
  • Peak Pulse Current (Ipp)
  • 12A
  • Peak Pulse Power Dissipation (Ppp)
  • 450W
  • Clamping Voltage
  • 37V
  • Voltage - Breakdown
  • 13.3V
  • Number of Channels
  • 2
  • Polarity
  • Bidirectional
  • Reverse Stand-Off Voltage (Vrwm)
  • 12V