Unknown PBSS4350T-HXY
Unknown PBSS4350T-HXY
Manufacturer No:
PBSS4350T-HXY
Manufacturer:
Unknown
Package:
Description:
50V 350mW 2A SOT-23 Single Bipolar Transistors RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
PBSS4350T-HXY Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-23
  • Current - Collector Cutoff
  • 100nA
  • Emitter-Base Voltage(Vebo)
  • 5V
  • Collector - Emitter Voltage VCEO
  • 50V
  • Pd - Power Dissipation
  • 350mW
  • Current - Collector(Ic)
  • 2A
  • Transition frequency(fT)
  • 100MHz