ONSEMI P6KE47ARLG
ONSEMI P6KE47ARLG
Manufacturer No:
P6KE47ARLG
Manufacturer:
ONSEMI
Package:
O-PALF-W2
Description:
600 Watt SUR40 Transient Voltage Suppressor, 47 V, Unidirectional, Surmetic 40, Axial Lead, 4000-REEL
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
P6KE47ARLG Information
  • Type
  • Parameter
  • Pbfree Code
  • Yes
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Transferred
  • Ihs Manufacturer
  • ON SEMICONDUCTOR
  • Package Description
  • O-PALF-W2
  • Pin Count
  • 0
  • Manufacturer Package Code
  • 017AA
  • Reach Compliance Code
  • not_compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 4 Weeks
  • Additional Feature
  • EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, HIGH RELIABILITY
  • Breakdown Voltage-Max
  • 49.4 V
  • Breakdown Voltage-Min
  • 44.7 V
  • Breakdown Voltage-Nom
  • 47.05 V
  • Case Connection
  • ISOLATED
  • Clamping Voltage-Max
  • 64.8 V