TI OPA4180IPW
TI OPA4180IPW
TI OPA4180IPW
Manufacturer No:
OPA4180IPW
Manufacturer:
TI
Package:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description:
IC OPAMP ZER-DRIFT 4CIRC 14TSSOP.Zero-Drift Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
OPA4180IPW Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Integrated Circuits (ICs)
  • Manufacturer
  • Texas Instruments
  • Series
  • Zero-Drift
  • Packaging
  • Tube
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 6 Weeks
  • Amplifier Type
  • Zero-Drift
  • Current - Input Bias
  • 250 pA
  • Current - Output / Channel
  • 18 mA
  • Current - Supply
  • 450µA (x4 Channels)
  • Type
  • Parameter
  • Gain Bandwidth Product
  • 2 MHz
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Number of Circuits
  • 4
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 105°C
  • Output Type
  • Rail-to-Rail
  • Package / Case
  • Slew Rate
  • 0.8V/µs
  • Supplier Device Package
  • 14-TSSOP
  • Voltage - Input Offset
  • 15 µV
  • Voltage - Supply Span (Max)
  • 36 V