MURATA NTPAA5R1LDNB0
MURATA NTPAA5R1LDNB0
MURATA NTPAA5R1LDNB0
Manufacturer No:
NTPAA5R1LDNB0
Package:
Radial
Description:
ICL 5.1 OHM 15% 2.5A 10MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
NTPAA5R1LDNB0 Information
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Obsolete
  • R @ 25°C
  • 5.1 Ohms
  • Tolerance
  • ±15%
  • Current - Steady State Max
  • 2.5 A
  • Diameter
  • 0.394" (10.00mm)
  • Lead Spacing
  • 0.295" (7.50mm)