MURATA NTPAA3R9LD6A0
MURATA NTPAA3R9LD6A0
MURATA NTPAA3R9LD6A0
Manufacturer No:
NTPAA3R9LD6A0
Description:
ICL 3.9 OHM 15% 2.7A 10MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
NTPAA3R9LD6A0 Information
  • Package
  • Tape & Box (TB)
  • Product Status
  • Obsolete
  • R @ 25°C
  • 3.9 Ohms
  • Tolerance
  • ±15%
  • Current - Steady State Max
  • 2.7 A
  • Diameter
  • 0.394" (10.00mm)
  • Lead Spacing
  • 0.295" (7.50mm)