MURATA NTPAA100LDNB0
MURATA NTPAA100LDNB0
MURATA NTPAA100LDNB0
Manufacturer No:
NTPAA100LDNB0
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
ICL 10 OHM 15% 1.7A 10MM
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
NTPAA100LDNB0 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Series
  • NTPAA
  • Package
  • Bulk
  • Product Status
  • Obsolete
  • R @ 25°C
  • 10 Ohms
  • Tolerance
  • ±15%
  • Current - Steady State Max
  • 1.7 A
  • Diameter
  • 0.394" (10.00mm)
  • Lead Spacing
  • 0.295" (7.50mm)