onsemi NCP301LSN10T1
onsemi NCP301LSN10T1
Manufacturer No:
NCP301LSN10T1
Manufacturer:
onsemi
Package:
Description:
-40℃~+125℃@(Tj) Active Low 1 TSOP-5 Supervisors
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
NCP301LSN10T1 Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • TSOP-5
  • Output Type
  • Open Drain
  • Temperature Range
  • -40℃~+125℃@(Tj)
  • Reset Active Level
  • Active Low
  • ChipType
  • Voltage Detector
  • Operating Voltage
  • 800mV~10V
  • Threshold Voltage
  • 1V