MURATA MZB1001T02
MURATA MZB1001T02
MURATA MZB1001T02
Manufacturer No:
MZB1001T02
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
MZB1001T02 Information
  • Type
  • Parameter
  • Weight
  • 0.003lb 1.36g
  • Operating Temperature
  • 32~158°F 0°C~70°C
  • Series
  • MZB1001
  • Size / Dimension
  • Square - 20mm Lx20mm H
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Power (Watts)
  • 0.18W
  • Voltage - Rated
  • 10V~20Vp-p
  • Max Power Dissipation
  • 180mW
  • Type
  • Parameter
  • Operating Supply Voltage
  • 20V
  • Fan Type
  • Air Pump
  • Static Pressure
  • 8.029 in H2O (2.0kPa)