Tech Public MM3Z6V8T1G-TP
Tech Public MM3Z6V8T1G-TP
Manufacturer No:
MM3Z6V8T1G-TP
Manufacturer:
Tech Public
Package:
Description:
6.4V~7.2V 200mW 6.8V SOD-323 Single Zener Diodes RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
MM3Z6V8T1G-TP Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOD-323
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 2uA
  • Impedance(Zzt)
  • 15Ω
  • Zener Voltage(Range)
  • 6.4V~7.2V
  • Pd - Power Dissipation
  • 200mW
  • Zener Voltage(Nom)
  • 6.8V
  • Impedance(Zzk)
  • 160Ω