Unknown MIC39100-3.3WS-TR-HXY
Unknown MIC39100-3.3WS-TR-HXY
Manufacturer No:
MIC39100-3.3WS-TR-HXY
Manufacturer:
Unknown
Package:
Description:
72dB@(1kHz) Fixed 3.3V SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators RoHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
MIC39100-3.3WS-TR-HXY Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-223
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
  • 72dB@(1kHz)
  • Operating Temperature
  • -40℃~+85℃
  • Quiescent Current
  • 90uA
  • Noise
  • 30uVrms
  • Operating Voltage
  • 16V
  • Output Type
  • Fixed
  • Output Voltage
  • 3.3V
  • Features
  • Over Temperature Protection;Over Current Protection;Short Circuit Protection
  • Output Current
  • 800mA