MURATA MHR0422SA507F70
MURATA MHR0422SA507F70
MURATA MHR0422SA507F70
Manufacturer No:
MHR0422SA507F70
Description:
500MOhms, 1.3W, Thick Film,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
MHR0422SA507F70 Information
  • Operating Temperature
  • -40°C~125°C
  • Size / Dimension
  • 0.894Lx0.098W 22.70mmx2.50mm
  • Tolerance
  • ±1%
  • Resistance
  • 500MOhms
  • Power (Watts)
  • 1.3W
  • Height Seated (Max)
  • 0.256 6.50mm