MURATA MHR0422SA106F70
MURATA MHR0422SA106F70
MURATA MHR0422SA106F70
Manufacturer No:
MHR0422SA106F70
Manufacturer:
MURATA
Package:
Radial
Description:
10MOhms, 1.3W, Thick Film,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
MHR0422SA106F70 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 7 Weeks
  • Package / Case
  • Radial
  • Operating Temperature
  • -40°C~125°C
  • Packaging
  • Bulk
  • Series
  • MHR
  • Size / Dimension
  • 0.894Lx0.098W 22.70mmx2.50mm
  • Tolerance
  • ±1%
  • Feature
  • High Voltage
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • Not Applicable
  • Type
  • Parameter
  • Number of Terminations
  • 2
  • Resistance
  • 10MOhms
  • Composition
  • Thick Film
  • Power (Watts)
  • 1.3W
  • Height Seated (Max)
  • 0.256 6.50mm