MURATA MHR0317SA107F70
MURATA MHR0317SA107F70
MURATA MHR0317SA107F70
Manufacturer No:
MHR0317SA107F70
Description:
100MOhms, 0.8W, Thick Film,
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
MHR0317SA107F70 Information
  • Operating Temperature
  • -40°C~125°C
  • Size / Dimension
  • 0.693Lx0.098W 17.60mmx2.50mm
  • Tolerance
  • ±1%
  • Resistance
  • 100MOhms
  • Power (Watts)
  • 0.8W
  • Height Seated (Max)
  • 0.197 5.00mm