VISHAY MBRF30H100CTHE3/45
VISHAY MBRF30H100CTHE3/45
VISHAY MBRF30H100CTHE3/45
Manufacturer No:
MBRF30H100CTHE3/45
Manufacturer:
VISHAY
Package:
TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) -65°C~175°C 15A 100V-DC 2-Element TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab Through Hole
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
MBRF30H100CTHE3/45 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Through Hole
  • Mounting Type
  • Through Hole
  • Package / Case
  • Number of Pins
  • 3
  • Diode Element Material
  • SILICON
  • Packaging
  • Tube
  • Published
  • 2011
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Obsolete
  • Type
  • Parameter
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • 3
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Terminal Finish
  • Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
  • 175°C
  • Min Operating Temperature
  • -65°C
  • Additional Feature
  • FREE WHEELING DIODE, LOW POWER LOSS, HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Subcategory
  • Rectifier Diodes
  • Terminal Position
  • SINGLE
Download datasheets and manufacturer documentation for VISHAY MBRF30H100CTHE3/45.
MBRF30H100CTHE3/45 Overview
Array is important to monArrayor the surge current and make sure that Array does not exceed 275A.In the case of 30A forward voltage, the device will operate.Powered by reverse voltage, this device has a peak voltage of 5?A.This semiconductor device's maximal reverse leakage current is 5?A kA, which is its reverse leakage current when reverse biased.