ONSEMI MBRF30H100CTH
ONSEMI MBRF30H100CTH
ONSEMI MBRF30H100CTH
Manufacturer No:
MBRF30H100CTH
Manufacturer:
ONSEMI
Package:
TO-220-3 Full Pack
Description:
Schottky Rectifier Diode 1 Pair Common Cathode Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 175°C Max TO-220-3 Full Pack Through Hole
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
MBRF30H100CTH Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Through Hole
  • Package / Case
  • TO-220-3 Full Pack
  • Supplier Device Package
  • Series
  • SWITCHMODE?
  • Part Status
  • Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • Vendor Undefined
  • Speed
  • Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
  • Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
  • 4.5?A @ 100V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
  • 800mV @ 15A
  • Type
  • Parameter
  • Operating Temperature - Junction
  • 175°C Max
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
  • 100V
  • Current - Average Rectified (Io)
  • 15A