Renesas M2050-11-693.4830T
Renesas M2050-11-693.4830T
Renesas M2050-11-693.4830T
Manufacturer No:
M2050-11-693.4830T
Manufacturer:
Renesas
Package:
CLCC
Description:
693.483MHz Clock Generators 36 Pins CLCC Tape & Reel (TR)
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
M2050-11-693.4830T Information
  • Type
  • Parameter
  • Mount
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • CLCC
  • Number of Pins
  • 36
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
  • e4
  • Pbfree Code
  • yes
  • Terminal Finish
  • Gold (Au)
  • Max Operating Temperature
  • 70°C
  • Min Operating Temperature
  • 0°C
  • Pin Count
  • 36
  • Type
  • Parameter
  • Number of Circuits
  • 1
  • Oscillator Type
  • SAW OSCILLATOR
  • Frequency (Max)
  • 693.483MHz
  • Input
  • LVTTL
  • PLL
  • Yes
  • Length
  • 9mm
  • Width
  • 9mm
  • Thickness
  • 2.8mm
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Lead Free
  • Lead Free
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas M2050-11-693.4830T.
M2050-11-693.4830T Overview
As a clock IC, PLLs is packaged using the Tape & Reel (TR) method. This clock generator is embedded in the CLCC package. LVTTL is designed as this clock generator's input. 1 circuits are implemented to access the electronic component's full performance. This clock-based frequency generator provides a frequency up to 693.483MHz Max. This clock-generating IC is a 36-bit device designed explicitly for microprocessors. There is an available 36 pin on the clock generators. This clock generator ic has an impressive low-temperature operating performance and is capable of 0°C operations. Even at 70°C, this frequency synthesizer is possible to last with attenuated performance.