MURATA LXRW19V600-055
MURATA LXRW19V600-055
MURATA LXRW19V600-055
Manufacturer No:
LXRW19V600-055
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LXRW19V600-055 Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 12 Weeks
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Operating Temperature
  • -30°C~85°C
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
  • 0.051Lx0.035W 1.30mmx0.90mm
  • Feature
  • Voltage Tuning
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 3 (168 Hours)
  • Voltage - Rated
  • 50V
  • Capacitance Range
  • 30pF~60pF
  • Type
  • Parameter
  • Height Seated (Max)
  • 0.024 0.60mm