MURATA LXRW0YV201-059
MURATA LXRW0YV201-059
MURATA LXRW0YV201-059
Manufacturer No:
LXRW0YV201-059
Manufacturer:
MURATA
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LXRW0YV201-059 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Mfr
  • Murata Electronics
  • Package
  • Digi-Reel?
  • Product Status
  • Active
  • Height - Seated (Max)
  • 0.011" (0.28mm)
  • Series
  • LXRW
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 85°C
  • Size / Dimension
  • 0.024" L x 0.024" W (0.60mm x 0.60mm)
  • Voltage - Rated
  • 50 V
  • Adjustment Type
  • Top
  • Type
  • Parameter
  • Capacitance Range
  • 100 ~ 200pF