MURATA LQM21NN4R7K10K
MURATA LQM21NN4R7K10K
MURATA LQM21NN4R7K10K
Manufacturer No:
LQM21NN4R7K10K
Manufacturer:
MURATA
Package:
0805
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LQM21NN4R7K10K Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • Production (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
  • 0805
  • Core Material
  • Ferrite
  • Manufacturer Lifecycle Status
  • IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Packaging
  • Tape and Reel
  • Tolerance
  • 10 %
  • Max Operating Temperature
  • 85 °C
  • Min Operating Temperature
  • -40 °C
  • Shielding
  • Shielded
  • Depth
  • 1.45 mm
  • Type
  • Parameter
  • Current Rating
  • 30 mA
  • Military Standard
  • Not
  • Inductance
  • 4.7 µH
  • Test Frequency
  • 10 MHz
  • DC Resistance (DCR)
  • 1 ?
  • Q Factor
  • 45
  • DC Current
  • 30 mA
  • RMS Current (Irms)
  • 30 mA
  • Series Resistance
  • 1 ?
  • Self Resonant Frequency
  • 47 MHz