MURATA LQH44NN5R0K03K
MURATA LQH44NN5R0K03K
MURATA LQH44NN5R0K03K
Manufacturer No:
LQH44NN5R0K03K
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LQH44NN5R0K03K Information
  • Tolerance
  • 10 %
  • Max Operating Temperature
  • 125 °C
  • Min Operating Temperature
  • -40 °C
  • Current Rating
  • 1.95 A
  • Inductance
  • 5 µH
  • Test Frequency
  • 1 kHz
  • DC Resistance (DCR)
  • 40 m?
  • Max DC Current
  • 1.95 A
  • RMS Current (Irms)
  • 1.95 A
  • Series Resistance
  • 52 m?
  • Self Resonant Frequency
  • 23.4 MHz
  • Ambient Temperature Range High
  • 85 °C
  • Height
  • 4.3 mm