MURATA LQH44NN2R2M03K
MURATA LQH44NN2R2M03K
MURATA LQH44NN2R2M03K
Manufacturer No:
LQH44NN2R2M03K
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LQH44NN2R2M03K Information
  • Tolerance
  • 20 %
  • Max Operating Temperature
  • 125 °C
  • Min Operating Temperature
  • -40 °C
  • Current Rating
  • 2.5 A
  • Inductance
  • 2.2 µH
  • Test Frequency
  • 1 kHz
  • DC Resistance (DCR)
  • 19 m?
  • Max DC Current
  • 2.5 A
  • RMS Current (Irms)
  • 2.5 A
  • Series Resistance
  • 22.8 m?
  • Self Resonant Frequency
  • 55 MHz
  • Ambient Temperature Range High
  • 85 °C
  • Height
  • 4.3 mm