MURATA LQH44NN100K03K
MURATA LQH44NN100K03K
MURATA LQH44NN100K03K
Manufacturer No:
LQH44NN100K03K
Manufacturer:
MURATA
Package:
1515
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LQH44NN100K03K Information
  • Type
  • Parameter
  • Lifecycle Status
  • Production (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
  • 1515
  • Core Material
  • Ferrite
  • Manufacturer Lifecycle Status
  • IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Tolerance
  • 10 %
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
  • 125 °C
  • Min Operating Temperature
  • -40 °C
  • Composition
  • Wirewound
  • Shielding
  • Unshielded
  • Type
  • Parameter
  • Current Rating
  • 1.3 A
  • Inductance
  • 10 µH
  • Test Frequency
  • 1 kHz
  • DC Resistance (DCR)
  • 67 m?
  • Max DC Current
  • 1.3 A
  • RMS Current (Irms)
  • 1.3 A
  • Series Resistance
  • 87.1 m?
  • Self Resonant Frequency
  • 23.5 MHz
  • Ambient Temperature Range High
  • 85 °C
  • Height
  • 4.3 mm