TI LMV7275MGX/NOPB
TI LMV7275MGX/NOPB
TI LMV7275MGX/NOPB
Manufacturer No:
LMV7275MGX/NOPB
Manufacturer:
TI
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Description:
IC COMPARATOR 1 GEN PUR SC70-5.Comparator General Purpose CMOS, Open-Drain, Rail-to-Rail SC-70-5
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
LMV7275MGX/NOPB Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Integrated Circuits (ICs)
  • Manufacturer
  • Texas Instruments
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT)
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 6 Weeks
  • CMRR, PSRR (Typ)
  • 78dB CMRR, 80dB PSRR
  • Current - Input Bias (Max)
  • 0.01µA @ 5V
  • Current - Output (Typ)
  • Current - Quiescent (Max)
  • 14µA
  • Hysteresis
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Number of Elements
  • 1
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 85°C
  • Output Type
  • CMOS, Open-Drain, Rail-to-Rail
  • Package / Case
  • 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
  • Propagation Delay (Max)
  • 2.1µs
  • Supplier Device Package
  • SC-70-5
  • General Purpose
  • Voltage - Input Offset (Max)
  • 4mV @ 5V
  • Voltage - Supply, Single/Dual (±)
  • 1.8V ~ 5.5V, ±0.9V ~ 2.75V