TI LMG3410R150RWHT
TI LMG3410R150RWHT
TI LMG3410R150RWHT
Manufacturer No:
LMG3410R150RWHT
Manufacturer:
TI
Package:
Description:
SMART 150MOHM GAN FET WITH DRIVE.Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 6A 32-VQFN (8x8)
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LMG3410R150RWHT Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Integrated Circuits (ICs)
  • Manufacturer
  • Texas Instruments
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT)
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 18 Weeks
  • Current - Output (Max)
  • 6A
  • Fault Protection
  • Over Current, Over Temperature, UVLO
  • Features
  • Bootstrap Circuit, 5V Regulated Output
  • Input Type
  • Non-Inverting
  • Interface
  • Logic, PWM
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Number of Outputs
  • 1
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 125°C (TJ)
  • Output Configuration
  • High Side
  • Output Type
  • N-Channel
  • Package / Case
  • 32-VQFN Exposed Pad
  • Ratio - Input:Output
  • 1:1
  • Rds On (Typ)
  • 150mOhm