TI LM4041D12IDBZR
TI LM4041D12IDBZR
TI LM4041D12IDBZR
Manufacturer No:
LM4041D12IDBZR
Description:
IC VREF SHUNT 1% SOT23-3.Shunt Voltage Reference IC Fixed 1.225V V ±1% 12 mA SOT-23-3
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
LM4041D12IDBZR Information
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT)
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 12 Weeks
  • Current - Output
  • 12 mA
  • Surface Mount
  • Noise - 0.1Hz to 10Hz
  • Type
  • Parameter
  • Noise - 10Hz to 10kHz
  • 20µVrms
  • Operating Temperature
  • -40°C ~ 85°C (TA)
  • Temperature Coefficient
  • 150ppm/°C
  • Tolerance
  • ±1%
  • Voltage - Input
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
  • 1.225V