HGSEMI LM285M-2.5/TR
HGSEMI LM285M-2.5/TR
Manufacturer No:
LM285M-2.5/TR
Manufacturer:
HGSEMI
Package:
Description:
2.5V SOIC-8 Voltage Reference ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LM285M-2.5/TR Information
  • Package
  • SOIC-8
  • Output Voltage
  • 2.5V
  • Minimum Cathode Current for Regulation
  • 20uA
  • Operating Temperature
  • -40℃~+85℃
  • Noise - 10Hz to 10kHz