MURATA LFD21859MDP1A049
MURATA LFD21859MDP1A049
MURATA LFD21859MDP1A049
Manufacturer No:
LFD21859MDP1A049
Manufacturer:
MURATA
Package:
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
LFD21859MDP1A049 Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • 0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
  • Number of Pins
  • 8
  • Packaging
  • Cut Tape (CT)
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Pbfree Code
  • yes
  • Part Status
  • Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Termination
  • SMD/SMT
  • Type
  • Diplexer
  • Parameter
  • Terminal Finish
  • Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
  • 85°C
  • Min Operating Temperature
  • -40°C
  • Frequency
  • 859.5MHz
  • Physical Dimension
  • L2.0XB1.25XH0.9 (mm)/L0.079XB0.049XH0.035 (inch)
  • Frequency Bands (Low / High)
  • 824MHz~894MHz / 1.85GHz~1.99GHz