Siemens LCE00C407347A
Siemens LCE00C407347A
Siemens LCE00C407347A
Manufacturer No:
LCE00C407347A
Manufacturer:
Siemens
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
LCE00C407347A Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Chassis Mount
  • Mfr
  • Siemens
  • Package
  • Box
  • Product Status
  • Active
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 40°C
  • Termination Style
  • Screw Terminal
  • Contact Form
  • 11PST-7NO/4NC (7 Form A, 4 Form B)
  • Coil Voltage
  • 347VAC
  • Switching Voltage
  • 600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
  • 295 VAC
  • Type
  • Parameter
  • Contact Rating (Current)
  • 30 A