Siemens LCE00C006120A
Siemens LCE00C006120A
Siemens LCE00C006120A
Manufacturer No:
LCE00C006120A
Manufacturer:
Siemens
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
LCE00C006120A Information
  • Type
  • Parameter
  • Mounting Type
  • Chassis Mount
  • Mfr
  • Siemens
  • Product Status
  • Active
  • Operating Temperature
  • -25°C ~ 40°C
  • Termination Style
  • Screw Terminal
  • Contact Form
  • 6PST-NO (6 Form A)
  • Coil Voltage
  • 115 ~ 120VAC
  • Switching Voltage
  • 600VAC - Max
  • Contact Rating (Current)
  • 30 A