LRC LBZX84C27LT1G
LRC LBZX84C27LT1G
Manufacturer No:
LBZX84C27LT1G
Description:
Independent 25.1V~28.9V 300mW 27V SOT-23 Single Zener Diodes ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
LBZX84C27LT1G Information
  • Package
  • SOT-23
  • Reverse Leakage Current (Ir)
  • 50nA
  • Operating Junction Temperature Range
  • -55℃~+150℃
  • Impedance(Zzt)
  • 80Ω
  • Zener Voltage(Range)
  • 25.1V~28.9V
  • Pd - Power Dissipation
  • 300mW
  • Zener Voltage(Nom)
  • 27V