MURATA KRM55TR7LX224MH01L
MURATA KRM55TR7LX224MH01L
MURATA KRM55TR7LX224MH01L
Manufacturer No:
KRM55TR7LX224MH01L
Manufacturer:
MURATA
Package:
Description:
0.22 uF Ceramic Capacitor 20 %
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
KRM55TR7LX224MH01L Information
  • Type
  • Parameter
  • Tolerance
  • 20 %
  • Capacitance
  • 0.22 uF
  • Subcategory
  • Capacitors
  • Termination Style
  • Metal Frame
  • Dielectric
  • X7R
  • Product Type
  • Ceramic Capacitors
  • Product
  • Stacked Capacitors
  • Width
  • 5.3 mm
  • Height
  • 5 mm
  • Length
  • 6.1 mm