Renesas ISL8500EVAL2Z
Renesas ISL8500EVAL2Z
Renesas ISL8500EVAL2Z
Manufacturer No:
ISL8500EVAL2Z
Manufacturer:
Renesas
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Fri, May 15 - Sat, May 16, 2026
ISL8500EVAL2Z Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 15 Weeks
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Voltage - Input
  • 9V~14V
  • Current - Output
  • 2A
  • Voltage - Output
  • -12V
  • Frequency - Switching
  • 500kHz