Renesas ISL22313UFU10Z
Renesas ISL22313UFU10Z
Renesas ISL22313UFU10Z
Manufacturer No:
ISL22313UFU10Z
Manufacturer:
Renesas
Package:
MSOP
Description:
10 Terminations 3.3V 10 Pin Digital Potentiometers I2C 256 Positions Min 2.25V V Max 5.5V V
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
ISL22313UFU10Z Information
  • Type
  • Parameter
  • Factory Lead Time
  • 5 Weeks
  • Mount
  • Surface Mount
  • Package / Case
  • MSOP
  • Number of Pins
  • 10
  • Published
  • 2006
  • Tolerance
  • 20%
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Part Status
  • Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
  • 1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • 10
  • Type
  • Parameter
  • ECCN Code
  • EAR99
  • Temperature Coefficient
  • 50 ppm/°C
  • Resistance
  • 50kOhm
  • Number of Positions
  • 256
  • Terminal Finish
  • Matte Tin (Sn) - annealed
  • Max Operating Temperature
  • 125°C
  • Min Operating Temperature
  • -40°C
  • Subcategory
  • Digital Potentiometers
  • Technology
  • CMOS
  • Terminal Position
  • DUAL
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas ISL22313UFU10Z.
ISL22313UFU10Z Overview
There is a MSOP package containing it.The storage of this pentometer begins at Non-Volatile.Embedded in this digital potentiometer are 1 circuits.A 256 position is contained in pentometer.10 terminations are designed in digital potentiometer.You will find here 1 functions for your reference.The speed potentiometers have a total resistance of 50000Ohm.For its performance, it uses 3.3V.The digi devices displays 10 pins.You can limit the flow by using 50kOhm.In this case, Surface Mount mounts digital potentiometer.10 pins are available on this potentiameter.DIGITAL POTENTIOMETER indicates its type of converter.A potentiometer conducts when its supply voltage is 5V.125°C ensures stable operation.It operates at -40°C at a minimum to maintain reliability.Components from the Digital Potentiometers family are used.5.5V is its maximum supply voltage.If the supply voltage is set to 2.25V, the electronic potentiometer can operate.
ISL22313UFU10Z Features
Available in MSOP package
1 Circuits
10 pins
Operate supply voltage at the range of 5V