Unknown IRLML0060TRPBF-HXY
Unknown IRLML0060TRPBF-HXY
Manufacturer No:
IRLML0060TRPBF-HXY
Manufacturer:
Unknown
Package:
Description:
60V 3A 1.7W 72mΩ@10V 1.3V@250uA 1 N-Channel SOT-23 MOSFETs ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
IRLML0060TRPBF-HXY Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-23
  • Drain to Source Voltage
  • 60V
  • Operating Temperature
  • -55℃~+150℃
  • Current - Continuous Drain(Id)
  • 3A
  • Type
  • N-Channel
  • Pd - Power Dissipation
  • 1.7W
  • RDS(on)
  • 72mΩ@10V
  • Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
  • 1.3V@250uA
  • Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
  • 26pF
  • Number
  • 1 N-Channel
  • Parameter
  • Input Capacitance(Ciss)
  • 510pF
  • Gate Charge(Qg)
  • 7.5nC@4.5V
  • Output Capacitance(Coss)
  • 34pF