ElecSuper IRLML0060TRPBF(ES)
ElecSuper IRLML0060TRPBF(ES)
Manufacturer No:
IRLML0060TRPBF(ES)
Manufacturer:
ElecSuper
Package:
Description:
60V 3A 1.5W 75mΩ@10V 1.4V@250uA SOT-23 Single FETs, MOSFETs ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
IRLML0060TRPBF(ES) Information
  • Type
  • Parameter
  • Package
  • SOT-23
  • Drain to Source Voltage
  • 60V
  • Current - Continuous Drain(Id)
  • 3A
  • Pd - Power Dissipation
  • 1.5W
  • RDS(on)
  • 75mΩ@10V
  • Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
  • 1.4V@250uA
  • Type
  • N-Channel
  • Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
  • 23pF
  • Output Capacitance(Coss)
  • 30pF
  • Input Capacitance(Ciss)
  • 352pF
  • Parameter
  • Gate Charge(Qg)
  • 9nC@10V