Infineon IPB108N15N3 G
Infineon IPB108N15N3 G
Manufacturer No:
IPB108N15N3 G
Description:
150V 10.8mΩ@10V,83A 214W 1 N-Channel TO-263 Single FETs, MOSFETs ROHS
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Sat, May 16 - Sun, May 17, 2026
IPB108N15N3 G Information
  • Package
  • TO-263
  • Drain to Source Voltage
  • 150V
  • RDS(on)
  • 10.8mΩ@10V,83A
  • Pd - Power Dissipation
  • 214W
  • Operating Junction Temperature Range
  • -55℃~+175℃