MURATA GRT188C80J226ME13D
MURATA GRT188C80J226ME13D
Manufacturer No:
GRT188C80J226ME13D
Manufacturer:
MURATA
Package:
CHIP
Description:
Description: Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X6S, 22% TC, 22uF, Surface Mount, 0603, CHIP
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
GRT188C80J226ME13D Information
  • Type
  • Parameter
  • RoHS Status
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Active
  • Ihs Manufacturer
  • MURATA MANUFACTURING CO LTD
  • Package Description
  • CHIP
  • Reach Compliance Code
  • compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Factory Lead Time
  • 14 Weeks
  • Samacsys Manufacturer
  • Murata Electronics
  • Capacitance
  • 22 µF
  • Type
  • Parameter
  • Capacitor Type
  • CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric Material
  • CERAMIC
  • Height
  • 0.8 mm
  • Length
  • 1.6 mm
  • Mounting Feature
  • SURFACE MOUNT
  • Multilayer
  • Yes
  • Negative Tolerance
  • 20%
  • Number of Terminals
  • 2
  • Operating Temperature-Max
  • 105 °C
  • Operating Temperature-Min
  • -55 °C