MURATA GRM0335C1E102FA01D
MURATA GRM0335C1E102FA01D
Manufacturer No:
GRM0335C1E102FA01D
Package:
, 0201
Description:
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 1% +Tol, 1% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.001uF, Surface Mount, 0201, CHIP
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
GRM0335C1E102FA01D Information
  • RoHS Compliant
  • Part Life Cycle Code
  • Active
  • Ihs Manufacturer
  • MURATA MANUFACTURING CO LTD
  • Package Description
  • Reach Compliance Code
  • compliant
  • ECCN Code
  • EAR99
  • HTS Code
  • Factory Lead Time
  • 10 Weeks
  • Samacsys Manufacturer
  • Murata Electronics
  • Capacitance
  • 0.001 µF
  • Type
  • Parameter
  • Capacitor Type
  • CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric Material
  • CERAMIC
  • Height
  • 0.3 mm
  • JESD-609 Code
  • e3
  • Length
  • 0.6 mm
  • Mounting Feature
  • SURFACE MOUNT
  • Multilayer
  • Yes
  • Negative Tolerance
  • 1%
  • Number of Terminals
  • 2
  • Operating Temperature-Max
  • 125 °C