MURATA GRJ32EC71E226KE11L
MURATA GRJ32EC71E226KE11L
Manufacturer No:
GRJ32EC71E226KE11L
Manufacturer:
MURATA
Package:
, 1210
Description:
CAP CER MLCC.22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
Shipped from:HK Warehouse
Expected Shipping:Thu, May 14 - Fri, May 15, 2026
GRJ32EC71E226KE11L Information
  • Type
  • Parameter
  • Category
  • Capacitors
  • Manufacturer
  • Murata Electronics
  • Series
  • GRJ
  • Packaging
  • Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT)
  • Part Status
  • Active
  • Manufacturer Lead Time
  • 12 Weeks
  • Applications
  • Boardflex Sensitive
  • Capacitance
  • 22 µF
  • Failure Rate
  • Features
  • Soft Termination
  • Type
  • Parameter
  • Height - Seated (Max)
  • Lead Spacing
  • Lead Style
  • Mounting Type
  • Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
  • -55°C ~ 125°C
  • Package / Case
  • 1210 (3225 Metric)
  • Ratings
  • Size / Dimension
  • 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Temperature Coefficient
  • X7S
  • Thickness (Max)
  • 0.112" (2.85mm)